Wipeout Pure (psp-gry)

Gra, którą zamierzam wam przedstawić, to pozycja obowiązkowa dla wszystkich zagożałych posiadaczy konsoli PSP. Ta gra winna być sztandarem dla tych wszystkich, którzy myśla nad zakupem handhelda firmy Sony PSP. W tej grze mamy kwintesencje grywalności, rozgrywki dynamicznej i świetnej grafiki. Wipeout Pure wsysa nas na długie godziny, nawet tych, którzy nie są zagożałymi fanami wyścigów, a z uwagi na rewelacyjne dostosowanie poziomów trudności, nie musimy się trapiś na to , że gra będzie zbyt prosta lub za trudna.

Opis gry

psp-gry wipeout

Jak już za pewne domyślacie się Wipeout Pure jest grą wyścigową. Screenów zapewne pokazują wam, że siedzimy w kokpicie futurystycznych maszyn antygrawitacyjnych uczestniczących w niezwykle szybkich i bardzo dynamicznych wyścigach. Na starcie mamy do wyboru osiem pojazdów o zrónicowanych parametrach prędkości, przyczepności, zwrotności przyspieszenia i ataku. Dobranie odpowiedniej maszyny zależy od indywidualnych preferencji gracza, a w trakcie gry bądź odblokowane jeszcze dwie, dla zaawansowanych graczy. Wszystkie jednostki posiadają bogate uzbrojenie, gdyż w Wipeout Pure nie konkurujemy zgodnie z zasadami fair play, a wręcz przeciwnie – eliminacja przeciwników to ważny element gry. Cała zabawa polega na tym, że bronie uaktywniajż się dopiero po najechaniu na odpowiednie pola, umieszczone na całej trasie wyścigu i nigdy nie wiemy, na którą akurat trafimy. W arsenale są rakiety, bomby, miny i szereg innych ulepszeń. W grze nie jesteśmy niezniszczalni, więc trzeba unikać kontaktu z przeciwnikami, uderzaniami w bandy i rzecz jasna znalezienia się na celowniku wroga.

Rozgrywka gry

gra wipeout

W grze jest 12 torów wyścigowych o rónej specyfice z dużą ilością zakrętów, skoczni i pułapek. Wszystkie są bardzo emocjonujące, na pewno szybko się nie znudzą. Możemy się ścigać w trzech trybach rozgrywki: free , single oraz tournament. Jest pięć poziomów trudności, a na każdy trzy turnieje, co daje 15 rozgrywek, każdy po kilka wyścigów. Zabawa staje się coraz trudniejsza, w zasadzie kłopoty zaczynają się od trzeciego poziomu. Dodatkowo mamy tryb zone, w którym musimy rozwinąć jak największą szybkość nie rozbijając maszyny. Bardzo dobry do treningu zręczności.

Grafika i dźwięk w grze

psp gra wipeout

Grafika gry jest po prostu rewelacyjna. Dynamiczna rozgrywka połączona ze świetnym wyglądem dają niesamowite efekty. Bardzo ładne szczegułowo wykonane maszyny mkną ponad ziemią na futurystycznych torach umieszczonych w imponującej scenerii. Muzyka też jest dobra, chodź tutaj już nie mam wygórowanych wymagań, bo w wyścigach powinno się tylko coś sączyć w tle odgłosów z toru.